چاپ روی نایلون

استفاده از کیسه های پلی اتیلن (کیسه نایلون ) به عنوان یک محصول فوق العاده رایج و به صرفه به منظور بسته بندی محصولات مورد استفاده قرار می گیرد .در مصارف صنعتی ،تجاری ،مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد دراین صورت کیفیت محصول کاملا حفظ می شود و مهم جذابیت بیشتری برای خریدار خواهد داشت . قطعا این محصول نیاز به چاپ نایلون با کیفیت و زیبا دارد تا ارزش تبلیغاتی خود را بدست آورد
 
 
 

چاپ روی نایلون

استفاده از کیسه های پلی اتیلن به عنوان یک محصول فوق العاده رایج و به صرفه به منظور بسته بندی محصولات مورد استفاده قرار می گیرد .در مصارف صنعتی ،تجاری ،مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد دراین صورت کیفیت محصول کاملا حفظ می شود و مهم جذابیت بیشتری برای خریدار خواهد داشت .
 

تکنیک های چاپ روی نایلون :

 1. سیلک: در این تکنیک نیازمند آن هستیم تا طراحی خود را به بهترین وجه ممکن و بهترین کیفیت و ظرافت انجام شود.
 2. چاپ افست : این چاپ در بین دیگر چاپ ها بیشتر مورد توجه مشتریان قرار گرفته ،دلیل های آن به شرح زیر می باشد 
 3. کیفیت بسیار بالای آن و تیراژپایین این نوع چاپ البته در چاپ اسکرین مشتریان می توانند تیراژی کمتر و قیمتی مناسب تر از چاپ افست را سفارش دهید اما نمی توان کیفیت در چاپ امنیت را نادیده گرفت .این چاپ برجستگی و فرو رفتگی ندارد ،به همین دلیل به آن چاپ مسطح می گویند .
 
 
 

چاپ نایلون

 

مراحل چاپ افست :

 
 1.  نخست طرح مورد نظرمان را بر اساس تعداد رنگ ها طراحی می کنیم .به منظور کیفیت بهتر چاپ از رنگ های کدر در پس زمینه استفاده کنید چون این رنگ ها برای طرح هایی که نقوش مختلف دارند  کیفیت را خیلی کم میکند .در اطراف کار همیشه چند میلی متر فضا بگذارید تا در صورت برش قسمتی از متن یا طرح از بین نرود.
 2.  مدل طراحی شده را با پسوندtif  یا  jpg  ذخیره می کنیم .
 3.  کلید چاپ های مربوط به ست اداری که روی کاغذ چاپ می شوند باید در یک فرم چاپی قرار گیرند و طرح هایی مثل کارت ویزیت و بروشور و… به دلیل اینکه بر روی کاغذ مقوا گلاسه چاپ می شوند نیز در یک فرم چاپی قرار می گیرند .
 4.  ابعاد فرم های چاپی به تعداد و ابعاد طرح های شما بستگی دارد .
 5.  یک فایل با ابعادی که مد نظر است ایجاد کرده و فایل های طراحی شده خود را با پسوند tif به آن انتقال می دهیم و علامت انتخاب فایل های tif به jpg تنها کیفیت بالای آن می باشد .در چاپ نایلون برای قرار دادن طرح ها باید دقت کنید بین طرح ها فاصله قرار گیرد تا به هنگام برش قسمتی از کار حذف نشود.
 6.  فایل را دوباره با tif ذخیره کرده و در cd رایت میکنیم .
 7.  دیگر نوبت به قسمت لیتوگرافی می رسد .لیتو گرافی در واقع از فرم های شما با دستگاه image setteor فیلم تهیه می کند .
 8.  باید توجه داشت که هزینه های چاپ فیلم به صورت سانتی متری محاسبه می شود .
 
 
 
 

چاپ هلیو گراور :

 
یکی از انواع چاپ در چاپ چاپ نایلونروتو گراور می باشد و کیفیت آن بسیار به چاپ افست نزدیک می باشد . و نیز مواد چاپ bopp گرانتر از دیگر چاپ هایی با کیفیت عالی و ایده آل بهترین انتخاب می باشد .
 
چاپ هلیو گراور را می توان در تیراژ میلیونی استفاده کرد و دلیل آن هم استفاده از سیلندر در فرآیند چاپ می باشد ،در حالی که برای چاپ از افست برای تیراژ بالا باید زینک تهیه شود .
 

چاپ فلسکو :

 
در این چاپ از کلیشه های فتو پلیمر و یا لاستیکی که قابل انعطاف  هستند استفاده می شوند به همین علت آنها را فلسکو می نامند .یکی از ویژگی های خوب این چا پ سرعت بالای آن به شکل رول برروی مواد  مختلفی مثل نایلون ،متمایز در تیراژهای بالا و هزینه کم آن می باشد ،این چاپ در واقع چاپ برجسته می باشد.
 

چاپ سیلک اسکرین :

 
از روش هایی که در چاپ نایلون  بسیار کاربرد دارد ، در واقع کمتر چاپی است که همانند این چاپ هم به صورت دستی و هم ماشینی امکان چاپ دارد .به دلیل اینکه در این چاپ از مرکب های مختلف استفاده می شود ،این روش را می توان بر روی هر شی پیاده کرد . استفاده از تکنیک بسیار ساده آن موجب شده تا بر روی سطح صاف و گرد و بی نظم چاپ شود .تمام اشیایی که اطراف ما دیده می شود امکان چاپ بر روی آن ها توسط چاپ سیلک اسکرین وجود دارد.
 

چاپ تامپو :

 
از کلیشه های گود در این چاپ استفاده میشود و به همین منظور در چاپ های گود مورد استفاده قرار می گیرد . در این چاپ می توان به راحتی بر روی سطح صاف ،گرد ،محدب و منحنی و حتی کروی عمل چاپ را انام دهد . واسط چاپ از جنس پلاستیک سیلیکون می باشد که به آن تامپون می گویند .
 
این روش چاپ بسیار شبیه به مهر های پلاستیکی می باشد تنها با این تفاوت که روی مهر های پلاستیکی  حروف برجسته وجود دارد ولی در این روش حرف برجسته وجود ندارد و نقش ها به شیوه ای دیگر بر روی سطح چاپ می شود .
 
نایلون شیری که می شود هر رنگ اصلی در آن چاپ کرد .چاپ نایلون سبز که می توان رنگ سفید مشکی ،زرد ،قرمز ،نقره ای را چاپ کرد . در واقع چاپ نایلون ،نایلون  از جنس پلیمر ترکیبی و پلی آمید می باشد نایلون اولین بار توسط والاس کارو ترز در مرکز پژوهش اوپونت ساخته شد که از آن به بعد به عنوان پر کاربرد ترین پلیمر ها  به کار گرفته شد .
 
نایلون از مواد نرم ساخته شده که در واقع گونه ای از گرمای نرم می باشند. در ابتدا از نایلون در تولید برس ،مسواک ،جوراب زنانه و ..استفاده می شد. نایلون اولین پلیمر ترکیبی موفق در حوزه ی بازرگانی به شمار می رود .در جنگ جهانی دوم ابریشم کمیاب شده بود به همین علت نایلون را جایگزین ابریشم کردند .
 
پیش از نایلونی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد و از موادی به نام پلاستیک در تولید و چاپ نایلون استفاده شده که در همین پلاستیک که از مواد بسیار و یا همسپاری استفاده شده که در واقع ابتدا پس از تولید آنها در مواد پلاستیکی از آن ها استفاده می شده و پس از آن جهت استفاده از پلاستیک ها به صورت رندم استفاده نمود و باید آن ها را ساییده و به صورت حبه های ریزی تبدیل کرده تا  در این صورت پیش از چاپ نایلون بتوان پلاستیک را نرم و انعطاف پذیر نمود و بعد از آن نیز برای انعطاف پذیری بیشتر نایلون یک مقداری از ماده ی خاصی را نیز به آن می افزایند.
 
 
 
[تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :

تصاویر این صفحه
تنظیمات

یادداشت کاربران
درج یک یادداشت :
نام کاربری :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :
7 + 3 = ?