چاپ روی نایلون

معمولا چاپ روی نایلون جنبه تبلیغاتی در فروشگاه ها وبرند هارا دارد که داغ ترین بازار چاپ نایلون در نوایشگاه ها برای کسانی که غرفه دارهستند می باشد.زیرا درنمایشگاه مخصوصا برای بازدید کننده گان خارجی از اهمیت بهینه برخوردار است.که هر صاحب غرفه باتوجه به ایده وخلاقیت خود طرح راپیشنهاد میدهد .

چند نوع چاپ روی نایلون انجام میشود :

1-چاپ سیلک: توسط یک دستگاه کوچک انجام می شود ،این وسیله یک دستگاه مکانیکی که یکی از اجزای اصلی آن یک توری است که از روی این توری رنگ به روی نایلون قرار میگیرد.

2-چاپ افست:یک دستگاه اتوماتیکی بزرگ است تغریبا وقیمت بالای دارد والبته شایان ذکر است کیفیت چاپ بهتر برای عرضه به بازاروطیف رنگش حدود 9 رنگ است .جالب است بدانید حتی در چاپخانه های معمولا ماشین ها 4 رنگ است.

3-چاپ ملخی:همان چاپ سنتی است که روی کاغذ ومقواهم استفاده می شود،حروف به جوهر (مشکی،آبی،قرمز) آغشته میشود سپس به نایلون میخورد.

4-چاپ لترپرس:معمولا امروزه از این نوع  چاپ  جهت امور سفارش های برجسته ،تیغ زنی،طلاکوب،استفاده می شود،این ماشین واین نوع چاپ بسیار حرفه ای است ونهایت کار بسیار حائز اهمیت است.

جالب است بدانید چرا شرکت های تولیدی کالاهای مصرفی از نایلون استفاده میکنند،زیرااز آنجا که نایلون دارای دوام منحصر به فرد نسبت به انعطاف پذیری است، این انتخاب واضح برای سازندگان مبلمان و دیگر اقلام است که نیاز به یک قاب سخت اما مقاوم است. این نیز مناسب برای کسانی که به دنبال قطعات صنعتی انعطاف پذیر، مصنوعی، تجهیزات پزشکی و لباس های پیچیده است. این برای چرخ دنده ها، لولاهای درب و درب استفاده شده است، زیرا این موارد نیاز به انعطاف پذیری دارند. انواع نایلون های تند تر نیز برای تولید کنندگان خودرو استفاده می شود.

نایلون مزایای مشخص خود را دارد:

نایلون بسیار با دوام است

نایلون همچنین قدرت عالی نسبت انعطاف پذیری دارد

پیچ و تاب بسیار کمی وجود دارد

نایلون به راحتی رنگ می شود. این به این دلیل است، در حالی که آب را جذب می کند، یک اثر جانبی مثبت این است که می تواند همین کار را برای رنگ ها انجام دهد.