مایلار

مایلار (mylar): نوعی رزین پلی استر می باشد که برای ساخت ورق و فیلم با مقاومت حرارتی بالا استفاده می گردد. پاکت مایلار چیست؟ پاکت های مایلار شفاف نیستند زیرا از فیلم پلی استر متالایز (اندود شده با آلومینیوم) ساخته شده اند . در بسته بندی مایلار ، اکسیژن به واسطه استفاده از جاذب اکسیژن از داخل بسته بندی خارج می گردد. کیسه (پاکت) مایلار : از مواد غذایی در برابر محیط بیرون محافظت می نماید و به کمک جاذب های اکسیژن از محصولات و موادغذایی در بهترین شرایط محافظت می نماید و از فساد مواد غذایی جلوگیری می نماید. آیا مایلار (پلی استر متالایز) بهتر از فویل آلومینیوم است؟

مایلار

 1. مایلار (mylar): نوعی رزین پلی استر می باشد که برای ساخت ورق و فیلم با مقاومت حرارتی بالا استفاده می گردد.
 2. پاکت مایلار چیست؟ پاکت های مایلار شفاف نیستند زیرا از فیلم پلی استر متالایز (اندود شده با آلومینیوم) ساخته شده اند . در بسته بندی مایلار ، اکسیژن به واسطه استفاده از جاذب اکسیژن از داخل بسته بندی خارج می گردد.
 3. کیسه (پاکت) مایلار : از مواد غذایی در برابر محیط بیرون محافظت می نماید و به کمک جاذب های اکسیژن از محصولات و موادغذایی در بهترین شرایط محافظت می نماید و از فساد مواد غذایی جلوگیری می نماید.
 4. آیا مایلار (پلی استر متالایز) بهتر از فویل آلومینیوم است؟

در واقع آلومینیوم اگر به خوبی صیقل داده شود آنگاه انعکاس نور آن بیش از مایلار خواهد بود. در واقع مایلارها مقادیر کمی از نور را عبور می دهند در حالیکه ورق آلومینیوم صد در صد مات است.

در واقع مایلار به واسطه ی لایه نازک آلومینیوم که در خلا بر روی پلی استر اندود شده است خاصیت انعکاس را به دست آورده است. مایلار (پلی استر متالایز شده) بسته به طول موج نور تابیده شده می تواند 92 الی 98 درصد آن را انعکاس دهد.

انواع دیگری از فیلم متالایز نیز وجود دارند. در واقع سطح انواع فیلم پلیمری نظیر پلی اتیلن ، پلی پروپیلن ، پلی آمید ، پلی اتیلن ترفتالات و حتی کاغذ را می توان در خلاء به وسیله آلومینیوم ، نیکل و یا کروم پوشش داد.

فیلم های متالایز شده نسبت به فیلم های ساده پلیمری ارجحیت دارند زیرا که در برابر عبور نور و رطوبت و گازها دارای مقاومت بسیار بالاتری می باشند . ضمن اینکه متالایز شدن خواص دوخت پذیری (جوش حرارتی) فیلم ها را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

بنابراین می توان خواص مختلف موردنیاز در بسته بندی نظیر انعطاف ، جلوگیری از عبور نور ، جلوگیری از عبور رطوبت ، جلوگیری از عبور گازها ، دوخت پذیری و چاپ پذیری را به صورت همزمان به دست آورد.

 

[تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :
تنظیمات
مطالب مرتبط

  این پرونده را به اشتراک بگذارید :

  Facebook Twitter Google LinkedIn

  یادداشت کاربران
  درج یک یادداشت :
  نام کاربری :
  پست الکترونیکی :
  وب :
  یادداشت :
  کد امنیتی :
  6 + 2 = ?