خواص فویل (ورق) آلومینیوم

فویل آلومینیوم از ورقه های نازک شده آلومینیوم ساخته می شوند. آنها یک بازدارنده (BARRIER) صد در صدی در برابر اکسیژن و نور می باشند .فویل آلومینیوم را می توان به صورت پاکت درآورد که برای بسته بندی های ضدعفونی شده بسیار مناسب می باشند اما بهای تمام شده بسته بندی به مراتب بالاتر از فیلم متالایز می باشد. ضمن اینکه پاکت های آلومینیومی بایستی از داخل به وسیله یک ورقه نازک پلی اتیلن پوشش داده شده باشند که بتوان آن ها را دوخت کرد.

خواص فویل (ورق) آلومینیوم

فویل  آلومینیوم از ورقه های نازک شده آلومینیوم ساخته می شوند. آنها یک بازدارنده (BARRIER) صد در صدی در برابر اکسیژن و نور می باشند .فویل آلومینیوم را می توان به صورت پاکت درآورد که برای بسته بندی های ضدعفونی شده بسیار مناسب می باشند اما بهای تمام شده بسته بندی به مراتب بالاتر از فیلم متالایز می باشد. ضمن اینکه پاکت های آلومینیومی بایستی از داخل به وسیله یک ورقه نازک پلی اتیلن پوشش داده شده باشند که بتوان آن ها را دوخت کرد.

عکس بسته بندی آلومینیومی

کدامیک برای نیازهای ما بهتر است ، فویل آلومینیوم یا فیلم متالایز: یکی از اختلافات اصلی فویل آلومینیوم و فیلم متالایز قیمت تمام شده آن ها می باشد . هرچند یک بسته بندی با نفوذ ناپذیری صد در صدی با یک بسته بندی با نفوذ ناپذیری بالا متفاوت است .

جدول میزان عبور اکسیژن و رطوبت و نور

نور ماوراءبنفش

اکسیژن(ml/m2.day)

رطوبت(g/m2.day)

 

91

465

31

فیلم پلی استر 7 و 12 میکرون

5

102

8/0

فیلم پلی استر متلایز شده

0

0

0

فویل آلومینیوم 6 میکرون

 

نتیجه گیری: اگر شما قصد بسته بندی مواد غذایی فسادپذیر و ترشیدنی و یا پودری را دارید پیشنهاد ما به شما استفاده از فیلم متالایز (بسته بندی مایلار) می باشد. اما اگر قصد بسته بندی مایعات نظیر آبمیوه ، روغن و یا انواع لوسیون را دارید پیشنهاد ما به شما استفاده از فویل آلومینیوم است.

 

[تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :
تنظیمات
مطالب مرتبط

  این پرونده را به اشتراک بگذارید :

  Facebook Twitter Google LinkedIn

  یادداشت کاربران
  درج یک یادداشت :
  نام کاربری :
  پست الکترونیکی :
  وب :
  یادداشت :
  کد امنیتی :
  7 + 5 = ?